7621 Pécs, Irgalmasok u. 20.
0

Visszérbetegség, visszér

Visszér, visszérbetegség ellen

Mi a visszérbetegség?

A vénák kóros kitágulása, elsősorban alkati megbetegedés. Kialakulásában az állandó megterhelés, az álló foglalkozás mellett az öröklött hajlam is nagy szerepet játszik. A visszér rontja az érintett végtag vérkeringését, súlyos esetekben szövődményként trombózis következhet be. 

Külsőleg a HerbaPharm krémet ajánljuk a visszérbetegség kezelésére!

HerbaPharm krémA hazai és nemzetközi kutatások szerint, az alapanyagként felhasznált magokból kivont hatóanyagok (flavonoidok, lignán, cannobinoidok, A és E vitamin, szilimarin, antioxidánsok stb.) jelentős gyulladáscsökkentő, fájdalomcsillapító, véralvadást csökkentő, sejt regeneráló, érfal erősítő, vérnyomás csökkentő és érelmeszesedés elleni hatással rendelkeznek. A HerbaPharm növényi krémek alkalmazása esetén ezek a hatások egymást erősítve jelentkeznek, ezért hatékonyan alkalmazható a visszér kialakulásának megelőzésére, a visszér káros hatásainak csökkentésére és a visszerek regenerálódására. Visszeres panaszok esetén napi 2-3x javasoljuk használni a 40-es természetes növényi krémet, és egyidejűleg javasoljuk a valamely kivonat fogyasztását is, hogy a szervezet külső-belső támogatást kapjon. Az őrlemény nincs a visszeres problémára hatással.


Megnézem a HerbaPharm krémet

A visszérbetegség előfordulása

A vénás betegségek a magyar lakosságnak csaknem 20%-át érintik. A nőket jobban sújtják a panaszok, különösen a már szült, 30-40-évesnél idősebb korosztályt. Az elhanyagolt visszérbetegség a lakosság 0,5-1 százalékánál már a szociális körülményeket is befolyásoló rokkantsághoz, munkaképtelenséghez vezet. 

A krónikus vénás betegség miatt honfitársainknak 6-8 %-a szorul(na) kezelésre. Az enyhe kezdeti panaszokat sokan nem veszik figyelembe. A kis lilás dudorokat a lábszáron inkább kozmetikai hibának tekintik. 

Idősebb korban aztán komolyra fordul a helyzet. A statisztikák az életkorral előrehaladva egyre nagyobb arányban jelzik a probléma jelenlétét. Már a 29 év alattiak közül is 6%-nak saját tapasztalatból kell szembesülnie a visszérbetegségekkel. A 60-69 éves korosztályt elérve az érintettek száma 25%-ra kúszik föl. 

Megnézem az összes HerbaPharm termékeket
Az összes beteg között több mint kétszer annyi nő van, mint férfi. 

A visszérbetegség okai

A kezdődő betegségnek eleinte csak annyi jele van, hogy este hazaérve jól esik lerúgni a cipőt a beledagadt lábról. Egy-egy fárasztó nap után a boka kicsit megvastagszik, a bőr viszket, a láb kissé fájdalmas. Azután mindez egyre erősebben jelentkezik, és a dagadás nem csak estére lesz zavaró, illetve már minimális megterhelés is előhozza. Később az éjszakai izomgörcsök, a bőr vöröses-barnás elszíneződése, a bőr hámlása, nedvezése sem marad el. A vénák egyre erőteljesebben látszanak a bőrön át is kisebb-nagyobb lila dudorok formájában. 

Mindez akkor alakulhat ki, ha a vénás érrendszer és a nyirokérrendszer nem tudja elszállítani a szövetekből az elhasznált vért, illetve a szövet közötti térből a nagy molekulájú, mérgező anyagcseretermékeket. 

Az egészséges vénák akkor tudják megfelelően elszállítani a vért a szív felé, ha faluk ép és rugalmas, a vénabillentyűk meg tudják akadályozni a vér visszafelé áramlását, és az ereket körülvevő izmok izompumpája - ezért olyan fontos a mozgás! - is a megfelelő irányba nyomja a bennük lévő folyadékot. Természetesen ehhez a szív szívóereje, a vénafal megfelelő állapota is szükséges. Mindebből látható, hogy mindenféle keringési rendellenesség, a vénafal sérülése vagy a vénabillentyűk gyengesége is veszélyeztetheti a megfelelő vénás keringést.

A visszeres láb gyakran bedagad
A kórfolyamat a vénabillentyű elégtelen működésével kezdődik, aminek következtében a vénafal károsodik, kitágul. A pangó vér kitágítja a kis ereket, amik így képtelenek lesznek a megfelelő sebességű szállításra. A kis és nagyobb vénák fala meggyengül. A vénákban akár meg is fordulhat a normális áramlás iránya. A szövet közötti térben maradó méreganyagok gyulladásos folyamatokat indítanak el a kapilláris erek szomszédságában. A kontrollálatlan gyulladás nyiroködémával jár, a kötőszövetek felszaporodnak, elhanyagolt állapotban a gyulladás nyomán lábszárfekély is kialakulhat. 

A diagnózis a tünetek ismeretében nem nehéz és kifejezetten olcsó. A visszeres, ödémás láb önmagáért beszél, így bár rendelkezésre állnak laboratóriumi és műszeres vizsgálatok, a kór felismerése lényegében ezek híján is egyszerű. 

Megnézem az összes HerbaPharm termékeket
A jellegzetes klinikai tünetek sorát a talp melletti kis erek túlnyomása miatt kialakuló lilás erezettség nyitja meg, ez után kezeletlen lábon mintegy öt év elteltével jelennek meg a tipikus visszeres dudorok, majd a dagadtság, ödémák. A vérpigment elszíneződések megjelenését követik a pangás következtében kialakuló kötőszövet-szaporulat. Az elhanyagolt visszérbetegség mintegy 15-25 év alatt vezet el a lábszárfekélyig, amely már csak drágán és nehezen kezelhető, de addig még nagyon sokat lehet tenni a láb egészségéért, és a súlyos szövődmények teljesen megelőzhetők. 
 

Belsőleg a HerbaPharm kivonatot ajánljuk a visszérbetegség kezelésére!

Herbapharm növényi kivonat 40%A hazai és nemzetközi kutatások szerint, az alapanyagként felhasznált magokból kivont hatóanyagok (flavonoidok, lignán, cannobinoidok, A és E vitamin, szilimarin, antioxidánsok stb.) jelentős gyulladáscsökkentő, fájdalomcsillapító, véralvadást csökkentő, sejt regeneráló, érfal erősítő, vérnyomás csökkentő és érelmeszesedés elleni hatással rendelkeznek. A HerbaPharm növényi krémek alkalmazása esetén ezek a hatások egymást erősítve jelentkeznek, ezért hatékonyan alkalmazható a visszér kialakulásának megelőzésére, a visszér káros hatásainak csökkentésére és a visszerek regenerálódására. Visszeres panaszok esetén napi 2-3x javasoljuk használni a 40-es természetes növényi krémet, és egyidejűleg javasoljuk a valamely kivonat fogyasztását is, hogy a szervezet külső-belső támogatást kapjon. Az őrlemény nincs a visszeres problémára hatással.


Megnézem a HerbaPharm növényi kivonatot
Forrás és a teljes cikk a hazipatika.com weboldalon olvasható